اجرای نمای چوبی

راهنمای جامع اجرای نمای چوبی

همه چیز درباره اجرای نمای چوبی

از گذشته تا به امروز اجرای نمای چوبی برای ساختمان‌ها با کاربری‌های گوناگون در دسته پرطرفدارترین و محبوب‌ترین انواع نما قرار می‌گرفته است. چوب در گذشته، یکی از متریالهای در دسترس و ارزان برای ساخت نمای ساختمان بود؛ اما با انقلاب صنعتی و بالا رفتن ارزش کارهای دستی، اجرای نمای چوبی نیز به یکی از نماهای لوکس و گران قیمت تبدیل شد.
نمای چوبی در حال حاضر در ساختمان‌های لوکسی استفاده می‌شود که از ترکیب سبکهای تلفیقی مدرنیته و سنتی ایجاد شده‌اند. با توجه به اهمیت و میزان محبوبیت این سبک از طراحی و اجرای نما، تصمیم گرفتیم تا در این مقاله، راهنمای جامعی برای اجرای نمای چوبی در اختیارتان قرار دهیم. با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید تا با همه چیز در مورد اجرای نمای چوبی برای ساختمان، آشنا شوید.

برای دریافت قیمت و نمونه کارهای نمای چوبی و مشاوره رایگان تماس بگیرید : ۰۲۱۲۶۴۰۶۳۷۰

همه چیز در مورد اجرای نمای چوبی

همانطور که پیش‌تر گفتیم، با توجه به نیاز این سبک از نمای ساختمان به منابع طبیعی، قیمت آن در مقایسه با دیگر انواع نمای ساختمان، بسیار بیشتر است. روند اجرای این سبک نما نیز نیاز به دانش، آگاهی و تجربه کافی دارد و مدت زمان اجرای نمای چوبی، با توجه به عوامل گوناگونی متغیر خواهد بود. اما، سوال اینجاست که:

  • مدت زمان اجرای نمای چوبی را چه عواملی تعیین خواهند کرد؟
  • هزینه اجرای نمای چوبی چقدر است؟
  • مزایا و نمای طراحی و اجرای نمای چوبی برای ساختمان چیست؟
  • بهترین مرکز برای طراحی و اجرای نمای چوبی کجاست؟

عوامل تاثیرگذار بر مدت زمان اجرای نمای چوبی

اگر می‌پرسید اجرای نمای چوبی چقدر طول خواهد کشید تا بتوانید برنامه ریزی دقیقی داشته باشید، باید بگوییم که مدت زمان اجرای نمای چوبی به عوامل گوناگونی بستگی خواهد داشت. مهم‌ترین عامل، متراژ پروژه شماست. این که طول، عرض و ارتفاع پروژه چقدر است؟ اجرای طراحی تایید شده تا چه اندازه پیچیده خواهد شد؟ به چه متریالهایی برای اجرای مورد نظر خود احتیاج دارید؟ چه میزان نیرو برای اجرای نمای چوبی در اختیار دارید؟
پاسخی که به سوالات مطرح شده در بالا خواهید داد، در نهایت مدت زمان مورد نیاز برای اجرای نمای چوبی را به طور دقیق، مشخص خواهد کرد.

مدت زمان اجرای نمای چوبی

هزینه اجرای نمای چوبی

پاسخ سوالاتی که در بخش قبلی مطرح کردیم، میزان هزینه اجرای نمای چوبی را نیز مشخص خواهد کرد. قیمت چوب در زمان خرید آن برای نما که مشخص شود، این که چه میزان نیروی کار دارید و چه مدت زمانی پروژه اجرای نمای چوبی طول خواهد کشید در نهایت مشخص می‌کند که هزینه اجرای نمای چوبی برایتان چقدر تمام خواهد شد. به این موارد، بهتر است هزینه‌های طراحی را هم اضافه کنید که در هر مجموعه به صورت اختصاصی تعیین خواهد شد.

مزایا و معایب اجرای نمای چوبی برای ساختمان

چوب در نما، حس و حالی گرم و صمیمی منتقل خواهد کرد. بنابراین اگر دوست دارید نتیجه نهایی ساختمان در حال ساخت شما، حس و حال خانه داشته باشد و مدرنیته را با زندگی سنتی و قدیمی تلفیق کند، نمای چوب، بهترین گزینه برایتان خواهد بود.
علاوه بر این، اجرای نمای چوبی می‌تواند بسیار مدرن، زیبا، طبیعت دوست و گرم باشد. اتلاف انرژی در این مدل از انواع نمای ساختمان بسیار کم بوده و در نتیجه در طولانی مدت، منجر به کاهش هزینه‌های ساکنان خواهد شد. مهم‌ترین ایرادی که می‌توان به نمای چوبی وارد کرد، هزینه آن است. این مسئله هم در صورتی که یک نمای لوکس برای ساختمان بخواهید، کاملاً قبل لمس و منطقی خواهد شد.

آکاد بنا و طراحی و اجرای نمای چوبی

فرآیند طراحی و اجرای نمای چوبی، دارای حساسیت بسیار زیادی است. میزان تخصص و تجربه در طراحی و اجرای این سبک از نما به شدت می‌تواند تاثیرگذار باشد. از جذابیت ظاهری و زیبایی نما گرفته و مدت زمان اجرای نما و هزینه‌های تمام شده پروژه، همگی می‌توانند با توجه به میزان تجربه و تخصص تیم طراحی و اجرای نما، تغییر کنند. به همین علت است که تیم آکاد بنا با بیش از ۱۰ سال تجربه پیوسته و روزمه‌ای موفق در زمینه اجرای نمای چوبی را به شما معرفی می‌کنیم.
به این منظور، برای کسب اطلاعات کامل‌تر در مورد مجموعه خلاق آکاد بنا، اجرای نمای چوبی و یا دیگر انواع نمای ساختمان و اطلاع از هزینه‌ها می‌توانید به سایت آکاد بنا مراجعه نموده و یا از طریق شماره‌های تماس با کارشناسان متخصص آکاد بنا، در ارتباط باشید.

شرکت آکاد، ارائه کننده بهترین سیستم های نمای چوبی ساختمان می باشد که کلیه خدمات را از ۰ تا ۱۰۰ به صورت کامل به مشتریان در سراسر کشور ارائه می کند. برای ارتباط با آکاد با شماره ۰۲۱۲۶۴۰۶۳۷۰ تماس بگیرید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *