نمای بتن اکسپوز

نمای بتن اکسپوز چیست و همه چیز درباره آن

بررسی و معرفی نمای بتن اکسپوز

استفاده از بتن در طراحی و اجرای نمای ساختمان، پس از آغاز دوران مدرنیته و با سبک های تک وارد معماری شد. نمای بتن اکسپوز، در واقع پنل‌های بتنی از پیش ساخته‌ای هستند که درست همانند کاشیها یا سنگها به پروژه منتقل شده و اجرا خواهند شد.
در این مقاله قصد داریم تا به طور تخصصی و کامل توضیح دهیم نمای بتن اکسپوز چیست و در ادامه همه چیز در مورد این نمای پرطرفدار و زیبا را بازگو کنیم. با ما تا انتهای مطلب همراه باشید تا:
بدانید نمای بتن اکسپوز چیست.

  • مواد تشکیل دهنده بتن اکسپوز را بشناسید.
  • نحوه نصب بتن اکسپوز را بررسی نمایید.
  • عوامل تاثیرگذار بر قیمت بتن اکسپوز را مشخص نموده
  • و در انتها بگوییم که بهترین راه برای اجرای نمای بتن اکسپوز چیست.

برای دریافت قیمت و نمونه کارهای نمای بتن اکسپوز و مشاوره رایگان تماس بگیرید : ۰۲۱۲۶۴۰۶۳۷۰

نمای بتن اکسپوز چیست؟

در ابتدای صحبتمان، به صورت خلاصه اشاره کردیم که نمای بتن اکسپوز چیست. اگر بخواهید در یک جمله بدانید که نمای بتن اکسپوز چیست، بهتر است بگوییم بتن اکسپوز در واقع شکلی مانند کاشی یا سنگ دارد، فقط از جنس بتن و صد البته با شکل و شمایل بتن!
مزایای استفاده از نمای بتن اکسپوز چیست؟ باید بگوییم که این سبک از طراحی نما، علاوه بر این که زیبایی بی‌نظیری در نمای ساختمان شما ایجاد خواهد کرد، با توجه به آماده بودن پنل‌ها پیش از انتقال به پروژه و امکان آغاز کار بلافاصله پس از رسیدن پنل های بتن اکسپوز به محل پروژه، سرعت عملکرد و نتیجه گیری را به شدت افزایش خواهد داد و این یعنی ذخیره سرمایه آن هم به مقدار قابل توجه!

نمای بتن اکسپوز

مواد تشکیل دهنده بتن اکسپوز

حال که دانستیم نمای بتن اکسپوز چیست، بهتر است کمی در مورد مواد تشکیل دهنده بتن اکسپوز، صحبت کنیم. همانطور که می‌توان حدس زد، بتن اکسپوز را همانطوری می‌سازند که بتن را. گاهی بتن اکسپوز به صورت پیش ساخته به پروژه منتقل شده و گاهی نیز با توجه به ابعاد پروژه تشخیص داده خواهد شد که بهتر است در محل پروژه اقدام به ساخت پنلهای مرتبط با نمای بتن اکسپوز کنند.

نحوه نصب بتن اکسپوز

نحوه نصب بتن اکسپوز در نما، به دو صورت دوغابی و خشک انجام خواهد شد.
در روش اول، همانطور که از نامش پیداست، تایلهای بتنی به وسیله ماده‌ای مرطوب تشکیل شده از ماسه و سیمان که به عنوان دوغاب ماسه سیمان شناخته می‌شود، به نما متصل خواهد شد. برای افزایش استحکام در این روش نصب، اضافه کردن سیم مفتولی به پشت تایل‌ها خواهد بود که با نظر متخصص و طراح، اضافه یا حذف خواهد شد.
روش دوم نصب که با نام نصب خشک بتن اکسپوز شناخته می‌شود، خود به چندین زیر شاخه تبدیل خواهد شد. گاهی تایل و پنل‌های بتنی به وسیله یراق آلات فلزی به نما پیچ می‌شوند، گاهی درون زیر سازی‌های از پیش تعیین شده قرار می‌گیرند. گاهی نیز بتن اکسپوز به وسیله چسب به دیوار پشت خود، می‌چسبد.
اگر می‌پرسید بهترین روش نصب برای نمای بتن اکسپوز چیست؟ باید بگوییم که این کاملاً بستگی به کاربری نمای مورد طراحی و نظر متخصص و همچنین ناظر پروژه خواهد داشت. چرا که هر کدام از روشهای ذکر شده می‌توانند مزایا و یا معایب مختص به خود را داشته باشند.

قیمت بتن اکسپوز

اگر به دنبال قیمت بتن اکسپوز هستید، باید بگوییم که عوامل بسیاری هستند که در نهایت قیمت بتن اکسپوز و در نهایت قیمت نمای اجرا شده را مشخص خواهند کرد. عوامل تاثیرگذار بر تعیین قیمت نمای بتن اکسپوز چیست؟
پس از توجه به کیفیت بالای بتن اکسپوز مورد نظر و نحوه اجرا، به متراژ نمای ساختمان شما و ارتفاع بنا خواهیم رسید. این که چه مقدار بتن اکسپوز برای نما احتیاج دارید نیز در نهایت مشخص خواهند کرد که چه میزان باید برای نمای بتن اکسپوز خود پرداخت کنید.

بهترین راه برای اجرای نمای بتن اکسپوز چیست؟

تا اینجای متن، متوجه شدیم که نمای بتن اکسپوز چیست، از چه موادی تشکیل شده، چه روشهایی برای نصب آن وجود دارد و چه عواملی در تعیین قیمت آن تاثیرگذار هستند. اما بهترین راه برای اجرای نمای بتن اکسپوز چیست؟ باید بگوییم، بهترین روشی که در اختیار خواهید داشت، سپردن کار به کاردان است!
تیم آکاد بنا، با تخصص، تجربه، خلاقیت، مواد اولیه درجه یک و دیگر مواردی که در اختیار داشته و آنها را برای پروژه شما نیز ارائه خواهد نمود، بهترین گزینه‌ای خواهد بود که برای طراحی و اجرای نمای بتن اکسپوز در اختیار خواهید داشت.

برای کسب اطلاعات کاملتر در مورد این مجموعه و نمای بتن اکسپوز، می‌توانید به سایت آکاد بنا مراجعه نمایید و یا از طریق شماره‌های تماس، با متخصصان این مجموعه، در ارتباط باشید.

ارائه خدمات نصب و اجرای نمای بتن اکسپوز  در سراسر ایران

شرکت آکاد، ارائه کننده بهترین سیستم های نمای سرامیک ساختمان می باشد که کلیه خدمات را از ۰ تا ۱۰۰ به صورت کامل به مشتریان در سراسر کشور ارائه می کند. برای ارتباط با آکاد با شماره ۰۲۱۲۶۴۰۶۳۷۰ تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *