۳۵ نمای ساختمانی شیک و زیبا که طراحی مدرن و خلاقانه دارند (قسمت اول)

نمای ساختمان اولین اثری از آن ساختمان است که به ما نشان میدهد ساختار آن ساختمان چه چیز های ویژه ای برای ارائه دارند.نمای مدرن نشان دهنده دید خلاق معمار آن نمای ساختمان است.همه ما تمایل به تحت تاثیر قرار دادن افراد مختلف داریم و این مسئله موضوعی کاملا عادی در بین تمامی انسان ها می‌باشد و چه چیزی بهتر از نمای ساختمان چرا که ساختمان ها و نمای ساختمان تا سالیان سال پابرجا می‌مانند و شما همیشه میتوانید به نگاه کردن به روبرو با صحنه ها شگفت آور و غیر منتظره ای روبرو شوید.

برای دریافت قیمت، نمونه کارهای نمای مدرن و مشاوره رایگان تماس بگیرید : ۰۲۱۲۶۴۰۶۳۷۰

 

 

خانه ۷۷ که در کشور پیتغال قرار داد و توسط dIONISO LAB طراحی شده است.
این خانه بلند و باریک که بین دو ساختمان دیگر واقع شده است دارای نما و پوشش های پرده ای شکل از جنس آلومنیویم وینتی (venetian) است.

کرکره های سفید رنگ که در جای خود ثابت قرار گرفته اند نمای این ساختمان را تشکیل میدهند و همچنین به مالک ساختمان این اجازه را میدهند تا از مناظر و محیط اطراف ساختمان خود لذت ببرند در عین حال که حریم خضوضی وی نیز رعایت می‌شود.

این ساختمان توسط x Architekten طراحی شده است که در واقع همانند نمای یه فروشگاه می‌باشد که تمام هواس رهگذران را به خود جلب کرده و آنان مجذوب نمای مدرن این ساختمان می‌شوند.

برای مجموعه مجتمع جعبه کنگره در تهران، گروه طراحی آرش یک نماد دو بعدی با سطح متحرک طراحی کرده که این سبب ایجاد تمایز بین این ساختمان و ساختمان های مجاور گشته است.

هتل شهر که در لندن قرار دارد توسط تیم حرفه ای از معماران طراحی شده که در نمای مدرن آن از پوشش آلومینیومی که توسط لیرز براق شده استفاده کرده اند و این پوشش سبب شده درب ها و پنجره های ساختمان دیده از بیرون قابل مشاهده نباشند.

در آمستردام بلوک A توسط معماران Dick van Gameren طراحی شده و از جمله ویژگی های آن به میتوان به پنل های بزرگ آجری اشاره کرده که طراحی آن سبب فاصله گرفتن نمای ساختمان از الگو های تکراری پیشین و نما های سنتی شده است.

 

این خانه در شهر نیویورک قرار دارد و توسط GLUCK+ طراحی شده است و این خانه بسیار باریک می‌باشد و متریال نمایی بیرونی آن آلومینیوم می‌باشد که توسط دستگاه مخصوص به وسیله آب برش داده شده و بر روی آن طرح هایی شبیه به آجر ایجاد کرده اند که از نمای آجری ساختنمان های مجاور خود تقلید میکند.

در kufstein در کشور استرالیا یک دبیرستان قرار دارد که در سال ۱۹۰۷ میلادی بازسازی شد و اخیرا از یک نمای مدرن به عنوان نمای ساختمانی خود استفاده کرد.نمای جنوب شرقی آن شامل یک دیوار با نمایی از جنس بتن می‌باشد که از بیرون شبیه به ورق کاغذ مچاله شده می‌باشد.

 

مجموعه Latvia که از ۸ خانه تشکیل شده است در ابتدا به عنوان محلی برای تعطلات آخر هفته در نظر گرفته شده بود اما پس از گذشت مدتی یک معمار با استفاده از نمای چوب و ترکیب رنگ های سیاه و سفید با رویکرد مدرن به طراحی سنتی نمای ساختمان را تغییر داد.

یک خانه بسیار جالب در مورلیا در کشور مکزیک قرار داد که توسط Paque Humano طراجی شده است.پوشش این ساختمان را دیوار سنگی همگن تشکیل داده و دارای نمای گابیون است و این نمای ساختمان به گونه ای است که از درون ساختمان میتوانید منظره اطراف را به خوبب مشاهده نمایید.

طراحی ساده و زیبا ! این خانه که در لندن قرار داد و در میان دو ساختمان دیگر قرار گرفته است به دلیل طراحی ساده و زیبا خود میتوان آن را به عنوان ساختمانی کاملا متمایز و بر جسته نسبت به ساختمان های اطرافش در نظر گرفت .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *