نمای شیشه ای کرتین وال نمایی مدرن و لوکس

نمای شیشه ای کرتین وال نمایی مدرن و لوکس

نمای شیشه ای کرتین وال به معنی دیوار پرده ای است و به معنای واقعی هم با دیدن نمای کرتین وال همین حس پرده ای بودن به بیننده القا می شود و نمای بسیار زیبایی از شیشه و رنگ ها به چشم بیننده می آید. نمای شیشه ای کرتین وال جز آن دسته نماهایی می باشد که بسیار زیبا بوده و نمایی لوکس به حساب می آید. نمای کرتین وال انواع مختلفی دارد که بنا به شرایط مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. به نمای کرتین وال نمای خود ایستا می گویند زیرا این نوع نما فقط وزن خودش را تحمل می کند و به همین دلیل استفاده از این نوع نما به میزان قابل توجهی از میزان بار ساختمان می کاهد.

نکته قابل توجه در اجرای نمای شیشه ای این است که مدیر کل معماری و ساختمان شهرداری برای ساختمان هایی که بیش از ۴۰ درصد نمای ساختمان از شیشه تشکیل شده باشد پروانه ساخت صادر نمی کند لذا در طراحی نمای شیشه ای ساختمان به خصوص نمای کرتین وال باید به این نکته توجه بسیاری نمود و باید از ترکیب متریال مختلف در طراحی نما استفاده کرد.

برای دریافت قیمت، نمونه کارهای نمای کرتین وال و مشاوره رایگان تماس بگیرید : ۰۲۱۲۶۴۰۶۳۷۰

 

نمای شیشه ای کرتین وال نمایی مدرن و لوکس
نمای شیشه ای کرتین وال نمایی مدرن و لوکس

انواع نمای کرتین وال:

ساختمان اصلی کرتین وال از شاسی و لامل تشکیل شده و بعد از آن شیشه بر روی آن نصب می شود، لامل ها سازه های آلومینیومی هستند که در دو جهت عمودی و افقی نصب می شوند که با این روش فضایی مناسب جهت ثابت نگه داشتن شیشه به وجود می آید. لامل ها انواع مختلفی دارند مثل لامل چوبی، آلومینیومی و فولادی که لامل آلومینیومی بیشتر از همه مورد استفاده قرار می گیرد و آن هم به علت آلیاژی است که در ساخت آن مورد استقاده قرار می گیرد. آلومینیوم علاوه بر استحکام و سبکی قابلیت عایق بندی نما را نیز دارا می باشد.

انواع سیستم اجرای نمای کرتین وال:

 • سیستم درپوش دار Facecap: در سیستم فیس کپ شیشه مستقیما بر روی استراکچر لامل قرار می گیرد و از بیرون درپوش های نگهدارنده، شیشیه را بر روی لامل نگه می دارد، در این روش جهت هوابندی و آب بندی محل های اتصال از لاستیک های EPDM استفاده می شود.
 • سیستم بدون درپوش Frameless: در این روش شیشه های دوجداره یا چند جداره (بین فضای خالی بین دو شیشه از چسب های پایه سیلیکون استفاده شده می شود) درون قاب هایی که اصطلاحا کاست نامیده می شوند قرار می گیرند و سپس مجموعه شیشه و کاست در فضای خالی بین لامل های افقی و عمودی با استفاده پیچ  یا پرچ در جای خود محکم می شوند.

انواع روش نصب نمای کرتین وال یا نمای لامل:

روش استیک Stick: در این روش بیشتر فعالیت ها در محل پروژه صورت می گیرد و  تمامی اتصالات از جمله پروفیل های عمودی آلومینیومی به استراکچر نصب می شوند

روش Unitize: این روش نسبت به روش استیک جدیدتر بوده و مهم ترین مزیت های این روش عبارتند از:

 • اجرای نماهای شیشه ای با مدول های غیرمتناوب و نامساوی در کنار هم
 • کوتاه بودن مدت زمان پروسه نصب در محل پروژه

مزایای استفاده از نمای کرتین وال:

 • کاهش بار مرده ساختمان
 • کاهش مصرف انرژی
 • عایق بندی کامل رطوبتی،حرارتی و صوت
 • امکان اجرای نما به صورت پیش ساخته
 • زیبایی و تنوع در انتخاب

 ویژگی های نمای کرتین وال:

 • عدم محدودیت در انتخاب رنگ
 • امکان اجرای سیستم به صورت تمام آلومینیوم
 • امکان استفاده از درپوش های مختلف
 • امکان ایجاد سطح عایق نما
 • امکان استفاده از شیشه ۲ و یا ۳ جداره
 • امکان استفاده از ابعاد و مقاطع مختلف در اجرای نمای شیشیه ای

قیمت نمای کرتین وال:

نمای شیشه ای کرتین به نسبت سایر متریال نما مثل نمای کامپوزیت، نمای سرامیک خشک، نمای فریم لس، نمای ترموود و… از قیمت بالاتری برخوردار است اما هم از لحاظ زیبایی و هم از لحاظ لوکس بودن جز متریال درجه یک در اجرای نمای ساختمان می باشد، اما از طرفی هم برای کاهش قیمت این نوع نما می توان از ترکیب متریال مختلف در اجرای نما استفاده کرد.

ارائه خدمات نصب و اجرای نمای کرتین وال در سراسر ایران

شرکت آکاد، ارائه کننده بهترین سیستم های نمای کرتین وال ساختمان می باشد که کلیه خدمات را از ۰ تا ۱۰۰ به صورت کامل به مشتریان در سراسر کشور ارائه می کند. برای ارتباط با شرکت آکاد با شماره ۰۲۱۲۶۴۰۶۳۷۰ تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *