مجری نمای کرتین وال

مجری نمای کرتین وال

مجری نمای کرتین وال جز آن دسته از مجریان نمایی است که باید در زمینه اجرای نمای خشک تخصص و مهارت کافی را داشته باشد و اعضای تشکیل دهنده آن باید جز معماران و مهندسان متخصص باشد در غیر این صورت اجرای نمای مدرن با مشکلات بسیاری روبرو می شود.

نمای کرتین وال یکی از محبوبترین و کارآمدترین نماهای مدرن محسوب می شود و اجرای آن به دلیل محسابات سازه ای باید بسیار دقیق و با رعایت اصول ایمنی انجام شود.

برای دریافت قیمت و نمونه کارهای نمای کرتین وال و مشاوره رایگان تماس بگیرید : ۰۲۱۲۶۴۰۶۳۷۰

مجری نمای کرتین وال
مجری نمای کرتین وال

معرفی نمای کرتین وال:

کرتین وال سیستمی غیر ساختاری با روکش آلومینیوم برای دیوارهای خارجی ساختمان است که از آنها بیشتر در ساختمان های بلند مرتبه و چند طبقه استفاده می شود. کرتین وال فضای داخلی را از فضای خارجی جدا می کند و وزن خود و بارهایی که با آنها تحمیل می شود را نیز تحمل می کند و وزن اضافی را به ساختار اولیه ساخمان منتقل می کند.

این موضوع کاملا مخالف ساختار ساختمان های سنتی است که در آنها دیوارهای خارجی بخش اساسی از ساختار اولیه ساختمان ها هستند.

به طور معمول کرتین وال ها شامل قالب های آلومینیومی سبک وزن هستند که می توان پنل های پر کننده لعابدار و یا مات را روی آن ثابت کرد. این پنل ها اغلب شیشه ای هستند.

کار با این نوع متریال عاری از تزئین های زیاد بوده که با استفاده گسترده از شیشه مشخص می شود. این سبک از نما بر روی ساختمان های بلند و در شهرهای مدرن بسیار به چشم می خورد.

این سبک از نما به صورت سفارشی هم طراحی و ساخته می شوند اما اغلب دارای قالب های استاندارد هستند. مدل های طراحی شده معمولا برای ساختمان های بزرگ مقرون به صرفه است.

پنل های پر کننده سیستم کرتین وال عبارتند از:

 1. شیشه های شفاف (تک جداره، دو جداره، سه جداره، لمینیت، سکوریت و…)
 2. شیشه های اسپندرال (غیر شفاف – طرحدار)
 3. آلومینیوم یا فلزات دیگر
 4. روکش سنگ و یا آجر
 5. الیاف
 6. لوور
 7. و…

این نما به دلیل پیچیدگی ها و مزایایی که دارد مورد استفاده بسیاری از طراحان و سازندگان قرار میگیرد که این مزایا عبارتند از:

 1. انتقال بار ساختمان به ساختار اولیه ساختمان
 2. عایق حرارتی و تراکم در سرما
 3. عایق حرارت و صوت
 4. مانع نفوذ آب
 5. امکان ایجاد بازشو در نما
 6. جلوگیری از تجمع خاک و گرد و غبار

بررسی نمای کرتین وال از لحاظ قیمت:

نمای کرتین وال از آن دسته از نماهایی است که به دلیل استفاده از آلومینیوم و شیشه جز نماهای گران محسوب می شود البته در مقایسه با زیبایی، کارایی و مزایایی که در بالا به آنها اشاره شد هزینه آن به چشم نمی آید. همچنین در بسیاری از موارد می توان به جای نمای کرتین وال از نمای فریم لس استفاده نمود که در مقایسه با نمای کرتین وال هزینه نصب آن مقرون به صرفه تر است به این دلیل که در اجرای آن به جای روکش آلومینیوم از روکش آهن استفاده می شود.

انواع نمای کرتین وال:

 1. نمای کرتین وال فیس کپ
 2. نمای کرتین وال یوچنل
 3. نمای کرتین وال فریم لس
 4. نمای کرتین وال نیم کپ
 5. نمای کرتین وال Unitize

ارائه خدمات نصب و اجرای نمای کرتین وال در سراسر ایران

شرکت آکاد، ارائه کننده بهترین سیستم های نمای کرتین وال ساختمان می باشد که کلیه خدمات را از ۰ تا ۱۰۰ به صورت کامل به مشتریان در سراسر کشور ارائه می کند. برای ارتباط با آکاد با شماره ۰۲۱۲۶۴۰۶۳۷۰ تماس بگیرید.

2 دیدگاه در “مجری نمای کرتین وال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *