نمای شیشه ای مدرن

نمای شیشه ای مدرن

به کارگیری شیشه در نمای ساختمان باعث شفافیت و روشنایی بیشتر در ساختمان می‌شود و موجب میگردد ساختمان چنان الماسی در خیابان شهر بدرخشد. زیبایی و جلوه خاص ثمره استفاده از نمای شیشه ای مدرن و معماری امروزی است. اما شما چقدر در مورد انواع نمای شیشه‌ای میدانید؟ به نظر شما شیشه نمای ساختمان باید دارای چه خصوصیاتی باشد؟ در ادامه با نمای شیشه ای و انواع آن در ساختمان سازی مدرن بیشتر آشنا خواهیم شد.

برای دریافت قیمت، نمونه کارهای نمای مدرن و مشاوره رایگان تماس بگیرید : ۰۲۱۲۶۴۰۶۳۷۰

 

از انواع نمای شیشه ای میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

نمای شیشه ای فریم لس

نمای شیشه ای کرتین وال

نمای شیشه ای اسپایدر

نمای شیشه ای دو پوسته

امروزه در اغلب موارد کاربران و طراحان ساختمان تمایل دارند در نمای ساختمان از شیشه بهره ببرند.

استفاده از نمای شیشه ای از قرن بیستم بیشتر رواج پیدا کرد و امروزه نیز از نمای شیشه‌ ای بیشتر در برج‌ها و ساختمان‌های لوکس و مسکونی استفاده می‌شود. این موضوع ضمن اینکه نمای مدرن و منحصر به فرد ایجاد می‌کند مزیت‌های زیادی نیز دارد که در ادامه با مهم‌ترین آن‌ها آشنا می‌شوید.

نمای شیشه ای مدرن
نمای شیشه ای مدرن

مزایای استفاده از نمای شیشه ای:

  • بهره‌وری از انرژی خورشیدی و نور بیشتر داخل ساختمان
  • جلوگیری از عبور اشعه ماورا بنفش به داخل خانه
  • تهویه طبیعی هوا،
  • ظرافت و زیبایی نمای ساختمان
  • تنوع رنگ شیشه نمای ساختمان
  • افزایش امنیت ساختمان
  • ایجاد طرح‌های خلاقانه و منحصر به فرد
  • عایق صدا، کاهش وزن ساختمان
  • سرعت بالای اجرا
  • امکان دید خوب و یکپارچه از داخل ساختمان

در کنار عنوان شدن مزیت های نمای شیشه ای خوب است که نگاهی هم به معایب استفاده از این نمای زیبا و جذاب داشته باشیم.

شیشه ضریب انتقال حرارتی بالایی دارد و این امر موجب میشود تا گرما و سرما به راحتی از آن به داخل انتقال یابد. تابش آفتاب به درون ساختمان در فصل‌های آفتابی سال که موجب گرم‌تر شدن محیط می‌شود.

مصرف انرژی در ساختمان‌های تمام شیشه معمولاً بیشتر است. در فصول گرم انرژی بیشتری برای خنک شدن ساختمان مورد نیاز است تا با به اصطلاح گلخانه ای شدن فضا مقابله شود.

هر چند که امروزه از انواع شیشه‌های مقاوم در برابر حرارت به صورت چند جداره استفاده می‌شود، اما به هر حال ضریب اتلاف انرژی در این نوع نماسازی‌ها به نسبت بیشتر است. هزینه استفاده از شیشه دو جداره و سه جداره در نمای شیشه ای باعث افزایش مخارج میشود. هزینه نگهداری از شیشه نمای ساختمان به نسبت بیشتر است و کثیف شدن و یا آسیب به آن تأثیر زیادی روی ظاهر ساختمان ایجاد می‌کند. همچنین برای مناطقی که در معرض خطر وقوع زلزله هستند استفاده از نمای شیشه ای جای بسی تامل و عاقبت اندیشی دارد.

پیش تر در مورد نمای شیشه ای کرتین وال و فریم لس صحبت کرده ایم، در ادامه با نمای اسپایدر و نمای دو پوسته آشنا خواهیم شد.

نمای شیشه ای اسپایدر:

از نمای شیشه ای اسپایدر بیشتر برای ساختمان‌های اداری و فروشگاه‌های مدرن استفاده می گردد که در ساخت آن از کمترین میزان فلزات و فریم استفاده می‌شود. شاید سوال پیش بیاید که برای اتصالات از چه وسیله ای استفاده میگردد، باید بگوییم که برای متصل کردن شیشه از قطعات چنگک مانندی استفاده می‌شود که مختص این نوع نما است.

سیستم نمای شیشه ای اسپایدر به این شکل است که معمولاً در ساخت آن از دو لایه شیشه سکوریت ۶ میلیمتری درجه یک و یک لایه طلق در بین آن استفاده می شود که ایمنی بسیاری بالایی نیز دارد. در این نمای شیشه ای شیشه‌ها در فضایی باز به هم متصل می‌شوند و به همین دلیل نمایی شفاف و درخشان دارند.

از مهم‌ترین ویژگی‌های شیشه اسپایدر انعطاف‌پذیری آن است، به این صورت که در باد شدید شیشه خم می‌شود و اگر دوستدار نمای شیشه ای باشیم و در منطقه ای بادگیر میخواهیم از نمای شیشه استفاده کنیم استفاده از نمای شیشه ای اسپایدر بسیار مناسب و عاقلانه است .

نمای شیشه ای دو پوسته:

نمای شیشه‌ای دوپوسته به دلیل محافظت بیشتر و عایق‌بندی حرارتی و صوتی در نمای ساختمان استفاده می‌شود. در نمای دو پوسته در فاصله بیشتر از ۴۰ سانتی‌متر از نمای اصلی بخش دیگری قرار می‌گیرد و از طرفی محلی مابین این دو شیشه نیز برای نظافت در نظر گرفته می‌شود.

بسیاری از نماهای ساختمان های بزرگ که در سطح شهر میبینیم از نمای دوپوسته استفاده شده است. در بعضی موارد شاهد هستیم که برای ساختمان هایی با نماهای قدیمی تر برای مدرن شدن و زیباتر به نظر آمدن از نمای دوپوسته استفاده شده است. چراکه استفاده از این روش بسیار سریع تر و مقرون به صرفه تر است.

در صورت نیار به دریافت مشاوره در خصوص اجرای نمای مدرن ساختمان با شماره ۰۲۱۲۶۴۰۶۳۷۰ تماس حاصل فرمایید.

کارشناسان شرکت آکاد بنای امروز آماده پاسخگویی به تمامی سوالات شما در خصوص نحوه اجرا و ارائه خدمات تخصصی و حرفه ای در خصوص نمای مدرن ساختمان هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *