نمای سرامیک خشک

نمای سرامیک خشک یا سنگ خشک؟

نمای سرامیک خشک:

نمای سرامیک خشک از مدرن ترین و به روزترین نماهایی است که در حال حاضر در سراسر دنیا قابل استفاده و اجراست و خواهان بیشماری در این عرصه دارد.

شرکت آکاد در بخشهای تخصصی نما آماده ارائه خدمات میباشد. نماهای مدرنی همچون نمای کامپوزیت، سرامیک خشک، نمای فریم لس،نمای کرتین وال  و بتن اکسپوز و…

آکاد با بهره گیری از دانش روز دنیا و سابقه فنی و اجرایی مکفی و برخوردار بودن از کادری مجرب و متخصص و تیم های اجرایی کارا، آماده همکاری با پروژه های ساختمانی در زمینه نصب انواع متریال نما می باشد.

برای دریافت قیمت و نمونه کارهای نمای سرامیک خشک و مشاوره رایگان تماس بگیرید : ۰۲۱۲۶۴۰۶۳۷۰

 

نمای سرامیک خشک
نمای سرامیک خشک

اجرای سرامیک خشک به سه روش ذیل قابل اجراست:

اجرای سرامیک پرسلانی:

در این شیوه از اجرای سرامیک، تایل های سرامیک خشک پرسلانی توسط قطعات کلیپس استینل لس استیل، بر روی ریل های آلومینیومی زیرسازی شده و در فواصل مشخص شده به هم متصل می گردند.

رنگ کلیپس ها با رنگ سرامیک انتخابی بوسیله رنگ پلی استر با روش الکتروستاتیکی یکدست می شود و لاستیک های ضربه گیر با کیفیت بالا در محل اتصال سرامیک به ریل جهت جلوگیری از لغزش و لرزش قرارداده می شوند.

سیستم کیل:

اتصالات این سیستم مکانیکی در واقع مخفی و بدون نیاز به چسب هستند که برای پوشش دادن کامل نما به انواع مختلف مصالح کاربرد دارند. این سیستم در صنعت ساختمان سازی و نما، به طور وسیع برای پوشش نما، دیوار های داخلی و خارجی و حتی سطوح بام که در معرض بارندگی میباشد مورد استفاده قرار میگیرد.

در این شیوه سرامیک خشک پرسلانی توسط اتصالات آلومینیومی ویژه ای به نام کلمپبر بر روی ریل های آلومینیومی افقی مخصوص این سیستم متصل می گردند.

سیستم شیاری:

در این روش در ابتدا بر قسمت پشت سرامیک ها شیارهایی توسط دستگاه شیارزن مخصوص ایجاد می گردد. این شیارهای ویژه در دو جهت معکوس توسط دستگاه شیارزن ایجاد می گردند و سپس کلمپ ها به وسیله برجستگی هایی که دارند با چسب مخصوص داخل این شیارها کاملا محکم و استوار می شوند.

در نهایت سرامیک ها از طریق کلمپ بر روی ریل استقرار یافته و به وسیله پیچی که بر روی کلمپ تعبیه شده است در محل خود رگلاژ می گردند.

سیستم شیاری از نظر اقتصادی سیستمی مقرون به صرفه است که در پشت سرامیک ها شیارها به صورت مخفی خورده می شود و سرامیک ها بوسیله رانر افقی به زیرسازی متصل می شوند، اما سرامیک به خاطر شیاری که خورده، ضعیف می شود و نسبت به سیستم کلیپسی ایمنی کمتری دارد.

اجرای نمای سرامیک خشک در واقع قسمتی از اجرای نمای خشک است و اجرای نمای سنگ خشک نیز در این شاخه از نما قرار میگیرد.

نمای سنگ خشک:

در قدیم برای نصب نمای ساختمان فقط و صرفاً از از روشهای ملاتی که شامل سیمان و ماسه و آب می شد استفاده میگردید. اما امروزه برای ایمنی بیشتر نما, کاهش زمان اجرای نما, کیفیت بالاتر و صرفه جویی بیشتر در مصرف آب, و سبک بودن بار مرده نسبت به روش سنتی ملاتی و دوغابی از روش های نصب خشک استفاده میگردد.

نصب سنگ در نمای خشک به سه روش کلی مورد استفاده و قابل اجرا است:

  1. با استفاده از بست های پین دار که در این شیوه نصب، ضخامت سنگ های مورد استفاده می بایست حداقل ۲٫۵ سانتیمتر باشد.
  2. با استفاده از انکرهای مخصوص به روش انکر از پشت که در این روش ضخامت سنگ تا ۱٫۵ سانتیمتر کفایت می کند و میتوان آن را کاهش داد.
  3. با استفاده از سیستم نمایان که در این روش اتصالات کاملا نمایان هستند و میتوان آنها را دید.

جزئیات زیرسازی در هر سیستم با توجه به نوع سازه اصلی ساختمان مورد نظر و محاسبات سازه ای نما کاملا متفاوت و قابل تغییر می باشد.

اگر بخواهیم مقایسه ای بین نمای سنگ خشک و سرامیک داشته باشیم به طور کلی میتوان گفت که نمای سرامیک خشک پرسلانی نسبت به نمای سنگی دارای مزیت هایی مثل: دوام بیشتر، جذب کمتر آب، مقاوم در برابر سایش و… دارد و این مزایا به دلیل فرآیندی است که هنگام پرسلانی کردن سرامیک اتفاق می افتد. به همین دلیل انتخاب سرامیک خشک میتواند گزینه مناسب تری نسبت به سنگ خشک برای اجرای نما باشد.

ارائه خدمات نصب و اجرای نمای سرامیک خشک در سراسر ایران

شرکت آکاد، ارائه کننده بهترین سیستم های نمای مدرن ساختمان می باشد که کلیه خدمات را از ۰ تا ۱۰۰ به صورت کامل به مشتریان در سراسر کشور ارائه می کند. برای ارتباط با آکاد با شماره ۰۲۱۲۶۴۰۶۳۷۰ تماس بگیرید.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *