تفاوت شیشه لمینیت و سکوریت در نمای کرتین وال

یکی از مسائلی که در نمای ساختمان ها بسیار به چشم میخورد و حائز اهمیت می باشد نمای شیشه ای است. نمای شیشه دارای انواع مختلفی است که عبارتند از: نمای شیشه ای کرتین وال، نمای شیشه ای فریم لس، نمای شیشه ای اسپایدر.

در بسایری از طراحی ها نمای شیشه ای با سایر متریال نمای مدرن ساختمانی مثل: کامپوزیت، سرامیک، ترموود و… ترکیب می شود.

پنجره های ساختمان ها نیز انواع مختلفی دارد که عبارتند از: پنجره upvc، pvc، پنجره ترمال بریک، پنجره آلومینیومی، پنجره آهنی، چوبی و… که در مطلبی دیگر به توضیح در مورد تفاوت این نوع پنجره ها پرداخته می شود.

برای دریافت قیمت و نمونه کارها و مشاوره رایگان تماس بگیرید : ۰۲۱۲۶۴۰۶۳۷۰

ساختار نمای شیشه ای چه از نوع کرتین وال، اسپایدر و چه از نوع پنجره آلومینیومی و یا آهنی دارای متریال مختلفی است که شیشه در تمام آنها فصل مشترکی است که از مهمترین بخش های نمای شیشه ای می باشد. شیشه دارای مشخصات و ویژگی های مختلفی می باشد که در ذیل به این ویژگی ها اشاره می شود:

 

تفاوت شیشه لمینت سکوریت نمای کرتین وال
تفاوت شیشه لمینت سکوریت در نمای کرتین وال

      ۱٫ ابعاد شیشه:

ابعاد شیشه در هر پروژه متفاوت می باشد و هر سازنده ای بر اساس نیاز و کاربری پروژه ابعاد آن را مشخص می کند اما در حالت کلی ابعاد استاندار شیشه ۳*۲ می باشد.

اگر سازنده ای بخواهد ابعاد بزرگتری را استفاده کند باید شیشه را به صورت سفارشی خرید نماید و در این حالت قیمت شیشه بالاتر رفته و از طرفی هم احتمال شکست شیشه و ریسک امنیتی آن بالا می رود. پس نتیجه میگیریم که استفاده از ابعاد استاندارد شیشه هم از لحاظ قیمت و هم از لحاظ امنیت مناسبتر است.

       ۲٫ ضخامت شیشه:

ضخامت شیشه بر اساس نوع کاربردی که دارد متفات می باشد. ضخامت شیشه معمولا از ۲ میلیمتر الی ۱۲ میلیمیتر می باشد و با افزایش ضخامت شیشه وزن شیشه نیز بالا می رود.

        ۳٫ رنگ شیشه:

رنگ شیشه بر اساس طرح موجود هر نما می تواند ساده و یا رنگی باشد. انواع رنگ شیشه عبارتند از: دودی، برنز، آبی، سبز و…

شیشه رفلکس نیز یکی از انواع شیشه های رنگی است که با یک لایه پوشش منعکس کننده نور و حرارت از جنس فلز یا اکسید فلزی پوشیده می شود که نور خوشید را منعکس می کند و در کاهش حرارت و نور خورشید بسیار موثر می باشد.

       ۴٫ جنس شیشه:

شیشه ها از لحاظ جنس شامل شیشه ساده، سکوریت و لمینیت می باشد.

  • شیشه سکوریت:

شیشه سکوریت در واقع شیشه حرارت دیده است که با فرآوری مجدد و طی فرآیندی خاص شیشه حرارت دیده و از لحاظ مقاومتی تقویت می شود به نحوی که هنگام شکسته شدن قطعات شیشه به اجزای ریز تبدیل می شود.

  • شیشه لمینیت: 

 شیشه لمینت از دو یا چند لایه شیشه فلوت یا سکوریت تشکیل می شود که با یک لایه طلق میانی که معمولا از جنس PVB می باشد به هم میچسبند.

شیشه لمینیت به دلیل اینکه با یک لایه طلق PVB پوشیده شده است مقاومت بالایی در برابر شکسته شدن دارد و در هنگام شکسته شدن قطعات شیشه فرو نمیرید و به همین دلیل در بسیاری از محل هایی که امنیت در اولویت می باشد از شیشه لمینیت استفاده می شود.

تفاوت شیشه لمینیت و سکوریت در نمای کرتین وال

با توجه به مواردی که در بالا به آنها اشاره شد به این نتیجه میرسیم که شیشه لمینیت نسبت شیشه سکوریت دارای مقاومت بیشتری است و مهمترین تفاوتشان در این است که شیشه سکوریت هنگام شکسته شدن به قطعات ریز تبدیل شده و فرو میریزد اما شیشه لمینیت هنگام شکسته شدن در جای خود ثابت مانده و فرو نمیریزد.

به طور کلی شیشه ها شامل انواع مختلفی می باشد که بسته به نیاز سازندگان انتخاب و مورد استفاده قرار می گیرند. شیشه ها علاوه بر زیبایی بخشیدن به نمای ساختمان دارای کاربردهایی است که انتخاب درست ویژگی آنها می تواند در کاهش مصرف انرژی، انتقال صدا و… نقش به سزایی داشته باشد.

ارائه خدمات نصب و اجرای نمای مدرن در سراسر ایران

شرکت آکاد، ارائه کننده بهترین سیستم های نمای مدرن ساختمان می باشد که کلیه خدمات را از ۰ تا ۱۰۰ به صورت کامل به مشتریان در سراسر کشور ارائه می کند. برای ارتباط با آکاد با شماره ۰۲۱۲۶۴۰۶۳۷۰ تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *