نمای بتن اکسپوز

بتن اکسپوز تقابل نمای مدرن و نمای سنتی

نمای بتن اکسپوز

بتن نما یا بتن اکسپوز از نماهای مدرن  و شیکی است که امروزه معماران و طراحان کشور عزیزمان و سرتا سردنیا،در کنار نماهای کامپوزیت،کرتین وال، سرامیک خشک، فریم لس و… از آن استفاده می کنند.

بتن اکسپوز از مصالحی است که در آغاز فقط کارکردی مهندسی و استحکامی برای سازه ها داشته است ولی بعد ها با خلاقیت و ابتکار عمل معماران و طراحان به عنوان یک محصول تزئینی و شیک مورد استفاده قرار گرفته است.

برای دریافت قیمت و نمونه کارهای نمای بتن اکسپوز و مشاوره رایگان تماس بگیرید : ۰۲۱۲۶۴۰۶۳۷۰

وقتی که بتن ساخته می شود باید سطح داخلی آن هم بافت یکنواخت و یکدستی داشته باشد و بسیار صاف و صیقلی باشد که بتوان بدون آنکه روکش و یا پوششی بر روی آن قرار داد، در نمای ساختمان از آن استفاده کرد که به آن بتن اکسپوز گفته می شود.

این متریال در واقع نمایانگر شجاعت و خلاقیت طراحان در استفاده نو از متریال های قدیمی در نما و سطح می باشد. تا پیش از این از بتن تنها برای استحکام بخشی ساختمان و سازه ها استفاده میشد ولی امروزه نمای بتن اکسپوز با ظاهر صاف و صیقلی خود نمایش دهنده زیبایی، قدرت و صلابت در کنار هم است که طرفداران و خواهان خودش را دارد.

"نمای

کاربرد بتن اکسپوز:

بتن اکسپوز سبب تحولات شگرفی در دنیای معماری گردیده است، از اولین کاربردهایی که داشته است تا به امروز که می توان در صنعت ساختمان سازی از آن استفاده های بسیاری کرد، همه این تغییرات را میتوان با عظمتی مثال زدنی مشاهده نمود که این مهم قطعا با پیشرفت علم و تکنولوژی مرتبط است. البته تحولاتی که در کاربردهای بتن اکسپوز انجام گردیده است به دانش و زیبایی شناسی طراحان و معماران ساختمان کاملا مربوط و وابسته می باشد.

از بتن اکسپوز علاوه بر نما در طراحی های داخلی مدرن هم استفاده میگردد که البته می بایست ظرافت ها و جوانب بصری لازم برای خسته نشدن کاربر آن فضا را با دقت مورد بررسی قرار داد. درگذرها و پل ها به همراه تونل ها و سد ها از جمله محل هایی هستند که این متریال در آن قابلیت استفاده دارد که این نمایانگرد کاربرد وسیع این محصول است .

امروزه بتن نما را به صورت پنل های پیش ساخته در ابعاد و رنگ ها وطرح های متفاوت می توان تولید کرد به نحوی که منطبق با دکوراسیون و موقعیت سازه باشد و همچنین با سلیقه و معیار های مشتری و سفارش دهنده نیز همخوانی و هماهنگی لازم و مکفی را داشته باشد. همچنین این پنل ها سبب پیشرفت سریع در حمل و نقل، نصب و اجرای نمای ساختمان شده است.

مزایای انتخاب نمای بتن اکسپوز را میتوان به شرح ذیل بیان نمود:

  • پیاده سازی سلیقه های مختلف در طرح و نقش
  • قابلیت اجرا در ابعاد و اندازه های متفاوت مطابق پروژه
  • سرعت بالا در اجرا
  • طول عمر زیاد
  • قابل نصب با ملات های چسباننده و یا اتصال خشک
  • امکان اجرا در تمامی فصل ها و بدون محدودیت

باید دانست که هر نما بسته به کاربرد و سلیقه مشتری و معمار آن سازه پوشش داده میشود. نمای بتن اکسپوز، نمای کرتین وال، نمای کامپوزیت، نمای شیشه ای و فریم لس، همه آنها را نمیتوان برای هر ساختمان و سازه ای پیشنهاد داد، کما این که تمام سازه ها یک کاربرد ندارند.

همانگونه که ما انسان ها برای هر مناسبت و هر مکانی لباس مخصوص به خودش را بر تن میکنیم، ساختمان ها هم با توجه به موقعیت مکانی، جغرافیایی و کاربرد لباسی به نام نما را تن پوش خود میکنند که این مهم را معماران با دانش و خلاقیت خود رقم میزنند.

ارائه خدمات نصب و اجرای نمای بتن اکسپوز در سراسر ایران

شرکت آکاد، ارائه کننده بهترین سیستم های نمای بتن اکسپوز ساختمان می باشد که کلیه خدمات را از ۰ تا ۱۰۰ به صورت کامل به مشتریان در سراسر کشور ارائه می کند. برای ارتباط با آکاد با شماره ۰۲۱۲۶۴۰۶۳۷۰ تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *