ارزانترین نمای مدرن ساختمان

ارزانترین نمای مدرن ساختمان

ارزانترین نمای مدرن ساختمان چیست؟

در این مقاله سعی میکنیم به یکی از سوال های متداول کارفرمایان و سازندگان ساختمانی پاسخی روشن و واضح ارائه نماییم.

یکی از سوالات مرسوم بسیاری از سازندگان نمای ساختمان در خصوص قیمت خرید مصالح و اجرای نمای مدرن است. آن چیزی که مسلم است این است که برخی از متریال نمای مدرن نسبت به برخی ازمتریال های نمای سنتی هزینه بالاتری دارند و همچنین در برخی از موارد هزینه اجری نما نیز گران تر از نمای سنتی است و دلایل مختلفی برای این موارد وجود دارد که در زیر به طور کامل به آن پرداخته می شود.

نمای کامپوزیت به روش سوپر فیکس
نمای کامپوزیت به روش سوپر فیکس

مرسوم ترین مصالح متریال نمای مدرن عبارتند از:

  1. نمای کامپوزیت شامل: کامپوزیت هنگ، کامپوزیت فیکس، سوپر فیکس
  2. نمای سرامک خشک
  3. نمای شیشه ای کرتین وال
  4. نمای شیشه ای فریم لس
  5. نمای شیشه ای اسپایدر
  6. نمای بتن اکسپوز
  7. نمای سمنت برد
  8. نمای ترموود
  9. نمای HPL
  10. نمای دکوراتیو فلزی

تمامی متریال مدرن روش نصبشان به صورت خشک می باشد و برای نصب به صورت خشک به زیرسازی آلومینیومی و یا آهنی نیاز می باشد و به همین دلیل هزینه روش نصب در متریال مدرن نسبت به متریال سنتی بالاتر می باشد.

در متریال نمای مدرن روش های نصب متفاوت است و مقدار مصرف آلومینیوم و آهن نیز به همان نسبت متغیر است و همین مسئله موجب افزایش و یا کاهش قیمت نصب می شود. به عنوان مثال مقدار مصرف آلومینیوم و آهن در نمای کامپوزیت به دلیل سبک بودن ورق از سایر متریال مثل نمای کرتین وال، اسپایدر، سرامیک و… کمتر است.

نمای کامپوزیت و نمای سمنت برد جز آن دسته از نماهایی است که نسبت به سایر متریال نمای مدرن مقرون به صرفه تر است و برای پروژه هایی که متراژ بالایی دارند و قیمت اجرا از اهمیت زیادی برخوردار است می توان از این متریال استفاده کرد.

در نماهای شیشه ای نمای فریم لس به دلیل استفاده از قالب آهنی (به جای آلومینیوم) ارزانتر از نمای کرتین وال و اسپایدر است و مقرون به صرفه تر است.

هزینه اجرای نمای سرامیک خشک و بتن اکسپوز به دلیل شباهت در روش نصب به طور تقریبی با هم برابر هستند. همچنین هزینه اجرای نمای ترموود و HPL نیز تقریبا باهم برابر هستند.

نمای دکوراتیو فلزی به عنوان پوسته دوم بر روی نمای اصلی نصب می شود و می توان از متریال مختلفی مثل: ورق آهن، آلومینیوم، ورق HPL، ورق مس و… برای این نما استفاده کرد و معمولا طرح های نمای دکوراتیو فلزی با دستگاه CNC بر روی ورق به وجود می آید. در برخی موارد نیز نمای دکوراتیو به وسیله ورق های استرچ متال ایجاد می شود.

 

ارائه خدمات نصب و اجرای نمای مدرن در سراسر ایران

شرکت آکاد، ارائه کننده بهترین سیستم های نمای مدرن ساختمان می باشد که کلیه خدمات را از ۰ تا ۱۰۰ به صورت کامل به مشتریان در سراسر کشور ارائه می کند. برای ارتباط با آکاد با شماره ۰۲۱۲۶۴۰۶۳۷۰ تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *