آیا نمای کامپوزیت در بازار رقابت باقی می ماند؟

نمای کامپوزیت نمایی مدرن اما قدیمی

نمای کامپوزیت اولین نمای مدرنی محسوب می شود که بعد از سال ها استفاده از متریال سنتی مثل: سنگ، سیمان، آجر و… وارد بازار ساختمان شد. در ابتدای ورود کامپوزیت بسیاری از سازندگان در انتخاب این متریال سختگیری می کردند و مثل هر محصول و خدمات جدیدی که وارد بازار می شود مورد بی اعتنایی قرار گرفت. اما با گذشت زمان این متریال توانست جای خود را در بین بقیه متریال ساختمانی باز نماید و بسیار هم مورد توجه سازندگان قرار گرفت. این متریال به خصوص در ساختمان های اداری بسیار مورد توجه بود و انتخاب آن توسط سازندگان به دلایل بسیاری از جمله قیمت مناسب، کیفیت بالا، قابلیت شکل پذیری، تنوع رنگ و ابعاد، سبک بودن، ضد حریق بودن و… می باشد.

برای دریافت قیمت، نمونه کارهای نمای کامپوزیت و مشاوره رایگان تماس بگیرید : ۰۲۱۲۶۴۰۶۳۷۰

 

آیا نمای کامپوزیت در بازار رقابت باقی می ماند؟
آیا نمای کامپوزیت در بازار رقابت باقی می ماند؟

کاربرد نمای کامپوزیت:

نمای کامپوزیت علاوه بر نمای بیرونی در نمای داخل ساختمان هم مورد استفاده قرار می گیرد و همین موضوع به محبوبیت این نما افزوده است. به این دلیل که سازنده ساختمان بعد از انتخاب نمای بیرونی ساختمان خود می تواند نمای داخلی خود را هم با نمای بیرونی تطبیق دهد و زیبایی بیشتری برای ساختمان خود به ارمغان آورد. کامپوزیت از آن دست متریالی است که می توان به راحتی آن را با سایر متریال ساختمانی ترکیب کرد. این متریال می تواند هم با متریال قدیمی مثل سیمان، سنگ و… ترکیب شود و هم با متریال مدرنی مثل کرتین وال، ترموود، سرامیک خشک، سمنت برد و… ترکیب شود.

آیا نمای کامپوزیت در بازار رقابت باقی می ماند؟

اما به تازگی برای ماندگاری نمای کامپوزیت سوال هایی به وجود آمده است و آن این است آیا این متریال که روزی نمایی مدرن محسوب می شده است آیا همچنان به عنوان نمایی مدرن مورد استفاده سازندگان قرار می گیرد و یا نه و یا مثل سایر متریال ساختمانی به جرگه نماهای قدیمی می پیوندد. این نما در بسیاری از مناطق شهری به چشم می خورد به خصوص در ساختمان هایی که کاربری آن اداری و یا تجاری است. البته نکته ای که در مورد این نما باید به آن اشاره کرد این است این نما تفاوت بسیاری با نماهای سنتی دارد و بزرگترین تفاوت آن که موجب تمایز با سایر متریال می شود نحوه اجرای آن می باشد که به صورت خشک و بدون ملات بر روی نمای ساختمان نصب می شود.

انواع روش های نصب ورق کامپوزیت:

از طرفی دیگر نمای کامپوزیت همچنان دارای مزیت هایی نسبت به سایر متریال است که باعث می شود همچنان در صحنه رقابت باقی بماند و چه بسا با ایجاد یک سری تغییرات می توان نمای کامپوزیت را به عنوان نمایی لوکس و کاربردی در بازار حفظ کرد. به عنوان مثال یکی از راهکارهایی که می توان از نمای کامپوزیت در ساختمان استفاده کرد ترکیب آن با سایر متریال چه مدرن و سنتی است و این روش در بسیاری از ساختمان ها مورد استقبال قرار گرفته و نمایی زیبا را به جای گذاشته است.

پس می توان نتیجه گیری کرد که با توجه به مزیت هایی که در بالا به آنها اشاره شد نمای کامپوزیت می تواند در صحنه رقابت باقی بماند و به عنوان قدیمی ترین نمای وارد شده به بازار ایران همچنان در صدر انتخاب سازندگان بنا جایگاه خود را حفط نماید.

در صورت نیار به دریافت مشاوره در خصوص اجرای نمای کامپوزیت ساختمان با شماره ۰۲۱۲۶۴۰۶۳۷۰ تماس حاصل فرمایید. کارشناسان شرکت آکاد بنای امروز آماده پاسخگویی به تمامی سوالات شما در خصوص نحوه اجرا و ارائه خدمات تخصصی و حرفه ای در خصوص نمای مدرن ساختمان هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *